Papugarnia i motylarnia w Jarosławcu

0 Comments

Wizyta wśród kolorowych ptaków

Kto z nas nie lubi tych niesamowitych, pięknie upierzonych, kolorowych i gadatliwych ptaków? Najpiękniejsze z nich zachwycają mnogością barw upierzenia, rozpiętością skrzydeł i pięknym śpiewem. Na co dzień zamieszkują tropikalne lasy na całym świecie oraz naszą paugarnię w Jarosławcu. W kolorach tęczy, całe czerwone, różowe, żółte, małe, duże, krzykliwe i te nierozłączki. Wszystkie te papużki łączy jedno, są piękne i niepowtarzalne. Kontakt z nimi sprawia ogromną frajdę,a siedzący ptak na ramieniu to ciekawe przeżycie dla każdego, szczególnie jeśli potrafi do tego mówić…

Cennik “Kraina Papug”:

– dorośli – 12 zł

– dzieci – 10 zł

– grupy zorganizowane – 9 zł

W okresie letnim papugarnia jest czynna od 9.00 do 20.00

  • /// sprawdzić tę informację… Kupując jednocześnie bilet do Krainy Motyli, 3 bilet do Krainy Luster jest za darmo. 

Informacje kontaktowe:

Jarosławiec, ul. Spacerowa 3a

tel. 500 187 770

Co można zobaczyć i kogo spotkać?

W naszej papugarni można zobaczyć około 100 różnych papug. 30 różnych gatunków swobodnie latających na specjalnie przygotowanej hali. Marian, ptak o różowym upierzeniu stanowi jedną z wizytówek. Jest towarzyski lubi bawić się z dziećmi i pozować do zdjęć. Bardzo chętnie siada na ramieniu i rozmawia z ludźmi.

Garść informacji na temat papug

Obecnie znanych jest około 330 gatunków tych pięknych ptaków, wszystkie zamieszkują strefy ciepłego klimatu. Ich głównym pokarmem są rośliny, owoce, nasiona oraz słodki nektar. Ciekawostką jest fakt, że do przenoszenia jedzenia używają nóg. Należą w większości do ptaków bardzo dobrze latających i żyjących w wysokich koronach drzew. Nieliczne z nich zamieszkują leśne runo jak niezdolna do latania Kakapo Strigops habroptilus z Nowej Zelandii. Największymi przedstawicielami           są Ary. Osiągają 46–95 cm długości od ważą od 285–1708 g. Natomiast najmniejsze gatunki papugowatych tak zwane “karliczki” osiągają około 8 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *